Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Jazyky na cestách

Oprašte vaše znalosti jazyků před odjezdem

Máte strach z cizího jazyka na dovolené? S naší cestovní kanceláří se bát určitě nemusíte. Po celou dobu pobytu jsou Vám k dispozici delegáti a průvodci, kteří cizí jazyky plynule ovládají. Pokud ale chcete nasát tu pravou atmosféru místa, není od věci dát se do řeči s místními, a na to potřebujete alespoň základy cizího jazyka. Angličtina Vám ve většině zemí postačí jako univerzální jazyk. V některých zemích, zvláště těch, které jsou hrdé na svůj jazyk, Vám ale více poslouží místní jazyk. Ať už je to němčina, francouzština, španělština, italština či jiný jazyk.

          

Před dovolenou tedy doporučujeme nainstalovat do mobilu tréninkové jazykové aplikace a zajít si na konverzační jazykový kurz. Na lekce do jazykové školy se můžete zapsat i v letních měsících - většina jazykovek přes léto funguje v normálním režimu a navíc často nabízí intenzivní kurzy. Vybrat si z nabídky letních kurzů můžete na webu Jazykovky.cz, kde svou nabídku zveřejňuje mnoho škol. Můžete tak rychle projít nabídku kurzů různých jazykovek ve městě, aniž byste procházeli jeden web za druhým. Navíc jsou zde recenze jazykových škol od bývalých studentů, ze kterých se dozvíte, jak škola komunikuje se žáky a jaký je ten a ten lektor na hodině. Po zápisu do kurzu už zbývá jen trénovat a den ode dne se více těšit na blížící se termín odjezdu.

    

Pokud Vám studium v jazykové škole připadá drahé, můžete se podívat, jestli jsou zrovna nějaké z kurzů ve slevě. Některé jazykové školy nabízí poslední volná místa v kurzech za zvýhodněnou cenu. Takže přijdete třeba o první dvě lekce, ale výrazně ušetříte na celém kurzu. Na nabídku zlevněných kurzů se můžete podívat na server Slevykurzů.cz

Jestli Vám časy skupinových kurzů nevyhovují nebo máte zvláštní požadavky, můžete studovat individuálně. Takové lekce jsou sice dražší, ale o to intenzivnější. Při výuce jeden na jednoho musíte více mluvit a připravíte se tak na různá konverzační témata, která Vás na dovolené mohou potkat. Pokud se Vám podaří na individuální kurz ulovit rodilého mluvčího z oblasti, do které se chystáte na dovolenou, může Vám i doporučit zajímavá místa, která nejsou turisticky tolik vytížená.

Pokud ale nemáte žádné základy cizího jazyka, tak nepočítejte s tím, že měsíc před dovolenou něco zachráníte. Na rozumné zvládnutí jazyka na základní úrovni počítejte půl roku intenzivní výuky (3x týdně a více) nebo 1 rok méně intenzivního kurzu. Záleží samozřejmě i na výukové metodě, vaší píli a schopnosti se učit. Ne každému jde jazyk úplně snadno a někomu může speciální výuková metoda pomoci k rychlejšímu postupu. Pokud ale hodláte do studia jazyka investovat minimálně rok, tak doporučujeme zvolit kurz, který vás připraví na mezinárodní jazykové zkoušky. Na těchto kurzech si dávají jazykovky hodně záležet a učí je ti nejlepší lektoři.

 

        

Pokud se před dovolenou na cizí jazyk alespoň trochu podíváte, můžete pobyt v zahraničí využít i k procvičení jazyka a z dovolené si kromě zážitků a fotografií přivezete i vzpomínky na krásná setkání s místními a znalost jazyka na trochu vyšší úrovni, než se kterou jste odjížděli.