Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Pokyny k odletu

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

 

USA – Velký okruh s Yellowstonem - pokyny na cestu

 

Termín zájezdu:

1)  Po  29.04.  -  Po  18.05.2013

2)  Út  10.09.  -  Ne  29.09.2013

 

Praha

– letiště Ruzyně

Odletová hala letiště Václava Havla Ruzyně (Terminál 1) ihned za vchodem B. Zástupce naší CK označený logem CK Simon -Tourist – Vám předá po předložení cestovního dokladu potřebné instrukce.

 sraz v 6.40 h

 

Odlet:     ráno z Prahy přes Londýn do Los Angeles  

Letecká společnost: British Airways

BA 853    PO 29APR  PRAGUE CZ - LONDON HEATHROW GB        08.25 -   09.35        

BA 283 PO 29APR  LONDON GB - LOS ANGELES CA                      12.00  -   15.05        

Přílet:

BA 268 PA  17MAY LOS ANGELES CA LONDON GB         21.20   -  15.25 (18 MAY)

BA 858 SO  18MAY LONDON GB - PRAGUE CZ                 19.15  -   22.15

Prosím kontaktujte nás obratem, potřebujeme min. 2 měsíce před odletem tyto údaje:

Č. pasu; datum platnosti (tzn. den-měsíc-rok); pokud nemáte pas vystavený v ČR - který stát doklad vystavil; národnost - pokud nemáte českou.

Doporučujeme vzít s sebou:

- Platný biometrický cestovní pas a odsouhlasený vstupní formulář ESTA nebo pas a vízum.

Je vhodné pořídit si před cestou kopie všech dokladů a uschovat je na odděleném místě. Ztrátu či krádež dokladů je nutné okamžitě hlásit policii a uschovat záznam o ztrátě či krádeži. Náhradní cestovní doklad vystavuje velvyslanectví ČR a všechny konzuláty ČR na území USA, včetně honorárních. Doporučujeme vzít si s sebou několik fotografií pasového formátu.

- Peníze: strava a vstupy = cca 650-900,- USD/os.; parkovné a všechna mýta cca 15,- USD/os.

- Kartičku vaší zdravotní pojišťovny v ČR (vždy vyžadována v případě ošetření)

- Nezapomeňte přibalit pohodlnou obuv a oblečení a osobní léky: vezměte si ty, které běžně užíváte, ale i ty, které berete jen občas, nevíte, co Vás může v cizině postihnout. Dovoz předepsaných léků pro osobní potřebu je až na výjimky dovolen. Nedoporučuje se brát s sebou jakýkoli nůž, který může být považován za zbraň. Je zakázán dovoz narkotik. Nezapomeňte na základní léky (acylpirin, endiaron apod.). Pokud jste diabetik a pícháte si inzulin, nahlašte prosím při odletu a odbavení, že máte v příručním zavazadle injekční jehlu. Dále vezměte opalovací krémy s vyšším ochranným faktorem. Kromě hor budete 90% zájezdu absolvovat v kraťasech a košili s krátkým rukávem resp. v halence a šortkách nebo letní sukni. Pouze do hor se hodí svetr a větrovka. Jako obuv jsou vhodné sandály, botasky, trekové boty, pohorky nutné nejsou. Dále s sebou vezměte pláštěnku/deštník (připravte se také pro případ nepříznivého počasí, velkou část prohlídek strávíte venku) + nepromokavou bundu, brýle proti slunci, krém na opalování s ochr. faktorem, pokrývku hlavy, plavky. V motelech je většinou za poplatek k dispozici pračka se sušičkou. Do letadla a společnosti (Las Vegas) – večer – doporučuji dlouhé kalhoty (pro pány). Běžné denní potřeby + jídlo je nejvhodnější nosit v baťůžku, máte tím volné ruce. To platí zejména pro ty, kteří fotografují nebo filmují (platí ve městech v  Los Angeles). V přírodě většinou půjdete z vozu pouze s foťákem.

Doprava po USA: 12-ti místné vozy s klimatizací, každý obsazen 9+1 osobami. 

Stravování: Není v ceně zájezdu. Do letadla doporučujeme si vzít svačinu (větší), neboť přestávka mezi podávanými jídly v letadle z Londýna je přes 8 hod. Pokud jídlo nedojíte před výstupem z letadla, tak je prosím před celní prohlídkou v LA zahoďte. Pozor, do USA se nesmí vozit ani např. jablko !

Předpokládá se nákup potravin v supermarketech na snídaně. Na obědy a večeře budou pravidelné zastávky u odpočívadel při dálnicích s občerstvením pro turisty typu Mc Donald, supermarkety s oddělením teplé kuchyně, Pizza Hut, KFC apod. Orientačně 2011: Oběd nebo večeři pořídíte za 4-6,- USD/os. V supermarketech se ceny většiny potravin příliš neliší od cen v ČR. Nejčastěji jsme nakupovali grilovaná kuřata – celé nebo 8 smažených kousků za cca 6,- USD. Dále jsme nakupovali instantní polévky v cenách cca 1,- USD. Na snídaně např. pomazánkové máslo a šunku (porce pro 2 osoby za cca 5,- USD). Výborně se nám osvědčily čínské restaurace, kde jsme se najedli od 5,- do 7,- USD.

Je striktně zakázán dovoz většiny druhů potravin a zemědělských výrobků. Je dovoleno dovážet  pečivo vč. chleba a tvrdé a uzené sýry (ne tvaroh). Dále je možné dovážet konzervované ovoce v originálních obalech a rovněž průmyslově konzervované maso (v originálním balení). Z povolených poživatin lze dále jmenovat dovoz cukrovinek (ne plněných), pražených kávových bobů – tedy kávy, suché rýže, čaje, sušeného koření. Nalezené nelegálně dovezené potraviny budou zabaveny a bez náhrady zničeny. Podrobné pokyny pro dovoz věcí do USA naleznete na internetové adrese celní služby www.customs.gov

Upozorňujeme Vás, že v některých navštívených státech je prohibice. Nevozte tedy větší množství alkoholických nápojů – max. do 1 litru. Jelikož však v USA pořídíte ve Wal-martech alkohol až 5x levněji než u nás, je zbytečné vozit cokoli. Zároveň není dovoleno volně konzumovat alkoholické nápoje na ulici, či mít otevřené plechovky či láhve při jízdě v autě. 

Ubytování: denně v hotelech Motel 6 (nebo podobných) s WC a sprchou na pokoji, většinou vybavených bazénem. Tyto motely leží u hlavních dálničních tahů nebo na okraji měst. Doporučujeme s sebou 1 prostěradlo na dvojici, spí se pod prostěradlem, na manželské posteli je jen jedno velké prostěradlo. (platí pouze pro ty, kteří jsou na 4 lůžkovém pokoji). K dispozici jsou deky a polštáře, ručníky, mýdlo, šampon. Většina motelů má fén na vlasy. Vzhledem k el. napětí  110 V a frekvenci 60 Hz  Vám nebudou v USA fungovat žádné el. spotřebiče kromě ponorného vařiče nebo varné konvice – které  ale budou mít poloviční výkon. V motelech je většinou za poplatek k dispozici pračka se sušičkou. Většina el. holících strojků je také označena pro možnost fungování na různá el. napětí. Stejně tak i některé elektrické vysoušeče a všechny nabíječky videokamer a mobilů. Zásuvky jsou v USA jiné a musí se v ČR na ně koupit redukce (ve specializovaných elektroprodejnách).  Ideální je redukce, která má plynule nastavitelnou vzdálenost mezi kolíky. Zakoupíte za cca 200,- Kč např. v prodejnách OBI. Propanbutanové vařiče také vozit nemůžete, neboť plynovou bombu Vám nevezmou do letadla a v USA používají na PB bombách jiné závity.

Pro řidiče: Týká se pouze osob, které budeme telefonicky kontaktovat – pro řízení motorových vozidel v USA cizincem je nutný mezinárodní řidičský průkaz (MŘP) vydaný podle Ženevské úmluvy z roku 1949, o silniční dopravě. Upozorňujeme na skutečnost, že v USA je akceptován pouze MŘP vydávaný podle Ženevské úmluvy z roku 1949 a nikoli v Evropě obvyklejší MŘP podle Vídeňské úmluvy z roku 1968. Platnost MŘP je omezena na 1 rok. 

Zavazadla: Nejvhodnější je kufr - je pevný, věci v něm umístěné se cestou nepoškodí. Letecká společnost povoluje pouze 1 zavazadlo do 23 kg/os. a není ani povoleno pro 2 osoby dohromady mít těžší kufr! Dovnitř do letadla pak mohou mít všichni příruční zavazadlo do hmotnosti 10 kg. Pozor - pokud tuto hmotnost odbavované zavazadlo přesáhne, doplácí se poplatek. Poplatek za nadváhu odbaveného zavazadla mezi 23kg a 32kg nyní činí 40 GBP. Zatímco kufry se váží, příruční zavazadlo většinou ne – tedy vezete-li něco těžšího, umístněte to do příručního zavazadla. Maximální rozměry příručního zavazadla jsou 56 cm x 45 cm x 25 cm. Pozor v příručním zavazadle nesmíte mít žádné ostré předměty jako nůž, vidlička, pilník na nehty, nůžky na nehty a jiné předměty ostré povahy, zbraně a jejich imitace apod., a také nesmíte mít láhev s jakoukoliv tekutinou! Na palubu letadla doporučujeme vzít fotoaparát, videokameru nebo dalekohled. 

   

Příruční zavazadlo do 10 kg                      Odbavené zavazadlo do 23 kg

Dovoz i vývoz finančních prostředků v částkách převyšujících USD 10 000,- je třeba deklarovat na celním dotazníku (Customs Form 4790). Návštěvníci musí deklarovat celkovou hodnotu všech dárků a předmětů komerční povahy, vč. vzorků, které do země přivážejí. Do USA lze bezcelně přivézt všechny osobní věci návštěvníka a dále na osobu 100 doutníků a 200 cigaret - karton (výjimkou jsou tabákové produkty z Kuby, které je zakázáno přivážet do USA) a dále 1 litr alkoholu na osobu starší 21let. Dovoz předmětů v hodnotě do 100,- USD je osvobozen od cla. Na předměty v hodnotě od USD 100,- do USD 1000, - se vyměřuje desetiprocentní clo.

Počasí: Hory – může i pršet a sněžit. Středozápad a západ – odpovídá teplému až horkému létu v Čechách (30 až 35 °C). My se ovšem budeme pohybovat většinou i zde ve výškách kolem 2000 m n.m. i výše, takže zde jsou teploty po ránu kolem 10 °C a přes den kolem 20 – 24 °C.

Telefonování a internet: Pokud byste chtěli z USA telefonovat do Evropy, je nutné mít třípásmový telefon (dnes již většina telefonů mladších než cca 5 let). Lepší je předplacená karta X+, Smart Call apod., které lze zakoupit i v ČR. Ve městech jsou často internetové kavárny, někdy je možnost internetu i v motelech, a je zde i možnost WiFi připojení/poplatek/. Zásuvky jsou na 110 V, 60 Hz frekvence. Nabíječky většinou v USA fungují. 

Vybavení na zájezd:

 - Léky -  vezměte si ty, které běžně užíváte, ale i ty, které berete jen občas, nevíte, co Vás může v cizině postihnout.

 - Oblečení - na ven turistický oděv, pohodlnou obuv, svetr, nepromokavou bundu, pláštěnku/deštník, pokrývku hlavy, opalovací krém.

Zásuvky jsou v USA jiné a musí se v ČR na ně koupit redukce (ve specializovaných elektroprodejnách např. OBI nebo DATART).  Ideální je redukce = 4 zásuvky zapojené do sebe – z nichž č. 2 je určená pro USA (např. od firmy HAMA - na obrázku je to ta dole vlevo)

Pojištění:

Za příplatek 1040,- Kč, který jsme Vám připočetli k ceně zájezdu, Vás pojišťujeme sdruženým komplexním pojištěním u poj. UNIQA, zahrnující  pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storna zájezdu (viz informace ve smlouvě).

Ty osoby, které si výslovně nepřály od nás pojištění, nepojišťujeme, jsou však povinny mít individuelně sjednané pojištění léčebných výloh.

 

Ing. Čížek Bronislav ředitel CK Simon – Tourist

V případě nutnosti můžete volat v den odjezdu na telefonní čísla: 602 106 231 Ing. Čížek nebo 602 106 221 Ing. Čížková.