Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

USA - města, národní parky

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

 

USA - města, národní parky 2012

 

Dvacetidenní okruh po největších turistických zajímavostech USA ve stylu Amerika jednou a provždy. Letecky do Los Angeles a odtud vypůjčenými dodávkami (pro 9+1 osob)  přes národní parky Yellowstonský, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon a Kings Canyon,  přes Monument Valley, Death Valley, pohoří Grand Teton a dále s návštěvou nejznámějších měst - Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Sacramento a další….

 

Termín zájezdu:     Pá  14.09.  -  St  03.10.2012

 

Program zájezdu:

1. den: V ranních hodinách odlet z Prahy do Los Angeles, zde nájem vozů a krátký přejezd na nocleh.

2. den: Los Angeles - prohlídka nejznámějších míst jako např.: Hollywood Boullevard, Rodeo Drive, čtvrť Beverly Hills, Santa Monica s pohledem na Tichý oceán…. Navečer přejezd do města Bakersfield, poblíž Sequoia n.p. Nocleh.

3. den: Prohlídka Sequoia parku. Park nejvíce proslavily lesy sekvojovců obrovských včetně stromu generála Shermana, největšího stromu na Zemi, který roste v Obřím lese (Giant Forest). Zde také najdeme pět z deseti největších stromů na světě, pokud jde o objem dřeva. Nocleh ve Fresnu.

4. den: Návštěva překrásného Yosemitského národního parku, ve kterém se nachází i nejvyšší vodopád v Severní Americe. Druhou dominantou parku je nejvyšší žulový monolit na světě zvaný El Capitan, za zhlédnutí určitě stojí též monumentální 1.450 m vysoký žulový útvar zvaný Half Dome a pod ním se nacházející vodopády Vernal. Yosemitské údolí se táhne podél řeky Merced. Kolem ní se rozkládají skaliska, z nichž padá nejvyšší vodopád v Severní Americe, Yosemitský vodopád. Tvoří jej Horní (425 m) a Dolní (97 m) vodopád, mezi nimiž je série kaskád (205 m). Společně měří celkem 739 metrů. Procházky pod vodopády, několik zastávek na vyhlídkách. Nocleh v Livermore u San Francisca.

5. den: Celodenní prohlídka San Francisca - určitě nejkrásnějšího města USA, včetně Golden Gate Bridge, s jízdou Cable car, dále prohlídka China Town, Grace Cathedral, Union Square, atd. Nocleh opět v Livermore.

6. den: Přejezd přes Sacramento - prohlídka hezkého hlavního města Kalifornie včetně skanzenu a případně i nádherného železničního muzea, prohlídka Kapitolu. Přejezd do města Reno - krátká prohlídka napodobeniny Las Vegas. Nocleh ve městě Winnemucca.

7. den: Přejezd přes Wendower, zastávka u solného jezera Bonneville u rychlostní dráhy. Salt Lake City - prohlídka zajímavého centra města Mormonů. Nocleh ve městě Pocatello.

8. den: Přejezd přes Idaho Falls do West Yellowstone - městečka na západním okraji Yellowstonského národního parku. Odpolední prohlídka gejzírů v Yellowstonském národním parku, včetně nejznámějšího Old Faithful. Nocleh v Gardineru u Yellowstone n.p.

9. den: Celodenní návštěva Yellowstonského národního parku, kde potkáte neskutečné množství volně se pohybující zvěře (stáda bizonů, laně s jeleny atd), Norris geyser basin, Mammoth Hot Springs, několik zastávek a procházka s fantastickými výhledy na Lower Falls a Upper Falls ve velkém kaňonu řeky Yellowstone, přejezd zpět na hotel.

10. den: Úchvatné výhledy na pohoří Grand Teton (4.196 m ), přejezd kolem Jackson Lake, Jenny Lake Visitor Centre atd. Dále Jackson - prohlídka tohoto zajímavého městečka postaveného a zachovalého ve stylu divokého západu. Přejezd do Evanstonu na ubytování.

11. den: Přejezd do národního parku Island in the Sky - součást národního parku Canyonlands, přejezd na Dead Horse Point Overlook s neskutečně krásnými výhledy na meandry řeky Colorado, zastávka v Island In The Sky Visitor Centre, přejezd k Upheaval Dome, po cestě zpět zastávky na vyhlídkových bodech s výhledem na The Needles. Nocleh v Green River.

12. den: Prohlídka n.p. Arches - překrasného národního parku plného oranžových skal a skalních oblouků. Procházky tímto velkolepým dílem matky přírody s nejznámějšími skalními útvary Balanced Rock, Double Arch a Delicate Arch. Nocleh opět v Green River.

13. den: Návštěva Monument Valley - s možností si zde najmout jeep řízený místními indiány a absolvovat překrásnou okružní jízdu po největších krásách parku. V tomto údolí eroze vytvořila zajímavé věže z pískovce nazývané messa (stoly) nebo butte (vršky, hřbety). Nejvyšší z nich dosahuje 300 metrů nad údolní plošinou. Monumenty jsou velmi fotogenické, posloužily jako kulisa k mnoha westernům Nocleh v Page u Lake Powell.

14. den: Prohlídka Bryce Canyonu - nejromantičtějšího a nejfotogeničtějšího národního parku, s tisíci štíhlými vysokými načervenalými skalními věžemi a amfiteátry zvanými hoodoo, které tvoří neustále se měnící labyrinty. Bryce Canyon je království desetitisíců rozeklaných skalních věží a pískovcových útvarů zbarvených do červena, oranžova a žluta zasazených v zelené krajině. Zastávky na vyhlídkách. Dvouhodinová procházka Navajo Loop Trail / Queen Garden patří k největším zážitkům z celého zájezdu. Nocleh opět v Page.

15. den: Antelope Canyon - nádherný kaňon, který v červené pískovcové skále vyhloubily vody z přívalových dešťů. Barva zralé broskve asi nejlépe charakterizuje vzhled kaňonu. Jen několik metrů široká a čtyřicet metrů dlouhá štěrbina protíná blok zkamenělé duny písku a v ostrých záhybech se dere k slunečnímu svitu. Proto se kaňonu říká i vývrtka - Corkscrew. Shora dopadající světlo se láme do různých vlnových délek a společně s barvou podloží a tvary vnitřku kaňonu kouzlí zázraky.  Horseshoe Bend - nedaleko od Antelope Canyon vytváří řeka Colorado úžasný a fotogenický meandr, který připomíná koňskou podkovu. Lake Powell - odpočinek u čarokrásného jezera a jeho okolí, které bylo vyhlášeno národní rekreační krajinou. Nocleh opět v Page.

16. den: Návštěva Grand Canyon, s možností absolvovat okružní let letadlem nebo helikoptérou nad tímto jedinečným přírodním úkazem. Zastávky na nejkrásnějších vyhlídkách Desert View, Moran a Grandview Point. Večerní přejezd do Las Vegas.  Nocleh v Las Vegas.

17. den: Zastávka u jedné z největších přehrad světa Hoover Dam zasazené v okouzlující krajině, odpoledne a večer prohlídka Las Vegas, hlavní třídy Strip - na které se nacházejí ohromné hotelové komplexy. Ohromí Vás hotel Bellagio s úžasnou zpívající fontánou - mnohonásobně větší než Křižíkova v Praze, překvapí Vás komplex New York včetně sochy Svobody a Brooklynského mostu, Caesar´s Palace - mimořádně luxusní hotel, postavený v duchu starého Říma, kde výzdoba zahrnuje sochy, fontány, lázně, zahrady, fóra, amfiteátr či koloseum, Paris hotel - komplex zahrnující Elysejský palác, Eiffelovu věž, Vítězný oblouk nebo komplex Venezia, který zahrnuje to nejlepší z Benátek včetně funkčních kanálů s gondolami vozících turisty, Velkovévodského paláce či Ponte Rialto. Ohromí vás vybuchující umělá sopka před hotelem Mirage či živé vystoupení - přepadení pirátské lodi před komplexem Treasure Island. Nezapomenutelná je návštěva Stratosphere Tower - vyhlídkové věže, vysoké 350 metrů, která je součástí stejnojmenného hotelu a casina. Na vrcholu je zasklená vyhlídka odkud je nádherný výhled na celé Las Vegas. Současně jsou na vrcholu věže tři nervydrásající atrakce: tzv. Big Shot, kdy je člověk vystřelen v kabince vysoko nad vrchol věže, dále horská dráha, kdy je člověk ve vozíku velmi rychle vrhnut do hlubiny pod sebou a vzápětí se pohyb zastaví nad 300 m hlubokou propastí a adrenalinový kolotoč - kde Vás kolotoč na rameni zanese mimo věž a točíte se nad 300 m hlubokým prostorem. Nocleh v Las Vegas poblíž Stripu.

18. den: Průjezd n.p. Death Valley. Dno Death Valley dosahuje 86 metrů pod hladinu moře a je nejteplejším místem Ameriky. Okolí připomíná neskutečnou Měsíční krajinu. Zastávky na Zabriskie pointu, kde byly filmovány Hvězdné války (kromě Tuniska), Devil´s Golf Course - pláň plná bizarních solných věžičkovitých a kulatých útvarů. Nocleh v Barstow - nedaleko Los Angeles.

19. den: Universal Studios - návštěva největšího filmového zábavního parku světa,  který Vás poučí o tricích, které se při natáčení filmů používají. V podvečer krátký přejezd na letiště, navrácení vozů na letišti a let zpět do Prahy.

20. den: Přílet ve večerních hodinách do Prahy.

 

Cena zájezdu:            

55.400,- Kč/os.  54.400,-  při ubytování ve 4- lůžkových pokojích

57.600,- Kč/os.  56.600,-  při ubytování ve 3- lůžkových pokojích

60.990,- Kč/os.  59.990,-  při ubytování ve 2- lůžkových pokojích

71.300,- Kč/os.  70.300,-  při ubytování v   1- lůžkových pokojích

 

Cena zahrnuje:

Ubytování = denně ubytování v hotelech Motel 6 s WC a sprchou na pokoji, většinou vybavených bazénem, veškeré ubytování je včetně místních motelových daní;  nájem 12-ti místných vozů, každý obsazen 9+1 osobami na kompletní dobu pobytu - bez omezení najetých mil včetně benzínu; letenka Praha - Los Angeles - Praha, letištní a bezpečnostní taxy + poplatek za 1 zavazadlo = celkem 9.500,- Kč/os.; průvodce po celou dobu zájezdu - který zároveň řídí nebo naviguje 1. vůz; zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

Stravu, vstupy + parkovné, komplexní pojištění (52,- Kč/os./den).

 

Fakultativní služby:

Komplexní pojištění = 1.040,- Kč/os. (při pojištění stornopoplatku do částky 25.000,- Kč).

Formulář ESTA (tranzitní vízum do USA) = 400,- Kč/os.

 

Poznámka1.: V roce 2011 jsme utratili za všechny vstupy - včetně letadla nad Grand Canyonem, celodenní vstupenky do Hollywoodských Universal studios, 2,5 h projížďky jeepem v  Monument Valley a včetně všech ostatních nákladů a veškerého jídla od 650,- do 900,- USD/os., parkovné a všechna mýta činila cca 15,- USD/os.

 

Poznámka2.: Sleva pro řidiče celkově 15.000 Kč na auto, které si rozdělí 2 řidiči podle skutečně najetých mil. (Požadujeme nejméně 10 letou praxi v řízení).