Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

Provence

Hledání

     

Seznam zájezdů

Zobrazen 1. – 1. z 1 zájezdů

Naše vlastní zájezdy

 

Provence je historická oblast, která se nachází v jihovýchodní Francii. Jméno pochází z latinského slova provincie – Provence se totiž stala první mimoitalskou provincií Římanů. Dějištěm evropské politiky se Provence stala ve 14. století, kdy došlo k přesídlení papeže z Říma do Avignonu. Provence, to jsou přírodní parky Luberon a Camargue, slunce a pestré barvy, impresionisté, ale také plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, levandule, víno, voňavé bylinky a hlavně příjemná turistika a kouzelné moře.

 

PONT DU GARD - prohlídka největšího a nejzachovalejšího římského akvaduktu v Evropě, 

AVIGNON - 9hodinová prohlídka bývalého papežského města - Papežského paláce, radnice s orlojem, mincovny ze 13. stol., arcibiskupského paláce, slavného mostu St. Bénezenet.

    

ARLES - prohlídka antického divadla, římského amfiteátru, zbytku paláce (lázní) císaře Konstantina, kostela St. Trophime, atd.

Krátký přejezd do přírodního parku CAMARQUE, ve kterém se ve volné přírodě můžete setkat s bílými koňmi, a především s plameňáky. Dále krátký přejezd do pobřežního městečka SAINTES MARIES DE LA MER. 

    

NIMES - prohlídka města s nejzachovalejším antickým amfiteátrem světa, římským chrámem, prohlídka zahrad Jardin de la Fontaine, římských městských hradeb s bránou Porte d´Auguste.

         

LES BAUX DE PROVENCE

         

Celodenní výlet do oblasti pohoří Montagne de Luberon. Prohlídka romantického kamenného městečka Bonnieux a lomu s okrovými písky a bizardními útvary Roussillon, dále prohlídka exteriéru

      

fotogenického kláštera Sénanque stojícího na levandulovém poli.        

     

Prohlídka centra Marseilles, výlet lodí na ostrov hraběte Monte Crista - ostrov If - se známou pevností a na Frioulské ostrovy - s možností koupání.