Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Provence

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

 

Provence je historická oblast, která se nachází v jihovýchodní Francii. Jméno pochází z latinského slova provincie – Provence se totiž stala první mimoitalskou provincií Římanů. Dějištěm evropské politiky se Provence stala ve 14. století, kdy došlo k přesídlení papeže z Říma do Avignonu. Provence, to jsou přírodní parky Luberon a Camargue, slunce a pestré barvy, impresionisté, ale také plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, levandule, víno, voňavé bylinky a hlavně příjemná turistika a kouzelné moře.

 

PONT DU GARD - prohlídka největšího a nejzachovalejšího římského akvaduktu v Evropě, 

AVIGNON - 9hodinová prohlídka bývalého papežského města - Papežského paláce, radnice s orlojem, mincovny ze 13. stol., arcibiskupského paláce, slavného mostu St. Bénezenet.

    

ARLES - prohlídka antického divadla, římského amfiteátru, zbytku paláce (lázní) císaře Konstantina, kostela St. Trophime, atd.

Krátký přejezd do přírodního parku CAMARQUE, ve kterém se ve volné přírodě můžete setkat s bílými koňmi, a především s plameňáky. Dále krátký přejezd do pobřežního městečka SAINTES MARIES DE LA MER. 

    

NIMES - prohlídka města s nejzachovalejším antickým amfiteátrem světa, římským chrámem, prohlídka zahrad Jardin de la Fontaine, římských městských hradeb s bránou Porte d´Auguste.

         

LES BAUX DE PROVENCE

         

Celodenní výlet do oblasti pohoří Montagne de Luberon. Prohlídka romantického kamenného městečka Bonnieux a lomu s okrovými písky a bizardními útvary Roussillon, dále prohlídka exteriéru

      

fotogenického kláštera Sénanque stojícího na levandulovém poli.        

     

Prohlídka centra Marseilles, výlet lodí na ostrov hraběte Monte Crista - ostrov If - se známou pevností a na Frioulské ostrovy - s možností koupání.