Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

ISLAND, ORKNEJE, SHETLANDY

ISLAND, ORKNEJE, SHETLANDY ***

Termín: st 28. srpna 2024 – ne 8. září 2024 (12 dní)

Doprava: transport/bus.png autobus – z Praha (bus + výletní loď)

Stravování: plná penze

od 48 480 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Plavba lodí 
ORKNEJE, ISLAND, SHETLANDY

 

Poznávací zájezd s průvodcem Ing. Martinem Černým - věnovaný Hamburku a plavba lodí se zastávkou na Orknejích, dále na Island, který objedeme lodí se zastávkami v Reykjavíku, na Isafjoduru a v Akureyri. Při plavbě zpět do Hamburku zastávka na Shetlandách

 

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:
 
St 28.08. - Ne 08.09.2024
 

48.480,- Kč     (kajuta s balkonem) = VYPRODÁNO
39.590,- Kč     (vnitřní kajuta bez okna) = VYPRODÁNO
 
 

TRASA PLAVBY:

                          

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: V ranních hodinách odjezd zájezdovým autobusem z Prahy. Po cestě krátká zastávka v Magdeburgu - prohlídka katedrály a výstřední Zelené citadely - což je poslední dům projektovaný excentrickým rakouským architektem Friedensreichem Hundertwasserem, kterého mezinárodně proslavila podobně netradiční stavba ve Vídni nesoucí jeho jméno. Budova je porostlá stromy, má zvlněné podlahy a každou kliku dveří jinou. Přejezd do Hamburku, ubytování v hotelu 3*** Ibis.

  
Magdeburg                                          Zelená citadela                                  Hamburk - přístav
2. den: Po snídani odjezd na velkou komentovanou plavbu lodí hamburskými přístavy, dále krátká pěší prohlídka centra Hamburku, odjezd do přístaviště a nalodění na loď MSC Preziosa. Pozdní oběd na lodi. Odplutí v 19 hod. Večeře na lodi. Návštěva divadla - večerní show.

  
Hamburk                                             Hamburk                                           Plavba po přístavišti v Hamburku


MSC PREZIOSA - je loď o výtlaku 138.000 tun určená pro cca 4.000 pasažérů ubytovaných v 1.637 kabinách. Samotná kabina odpovídá běžnému hotelovému pokoji a loď odpovídá 4* až 5* hotelu včetně aquaparku, 4 bazénů (vnějších i krytých), 12 vířivek, 6 restaurací, 19 barů. Dále se na lodi nachází tenisový kurt, basketbalové hřiště, dráha na jogging, tělocvična, aerobik, videoherna, divadlo, diskotéka, galerie umění, knihovna, internetová kavárna, wellness centrum. Nabízí se masáže, jóga, salón krásy, butiky, ordinace lodního lékaře. Lodní společnost MSC provozuje další 3 sesterské lodě - MSC FANTASIA, SPLENDIDA a DIVINA.

V ceně plavby je zahrnuto: ubytování na lodi v rezervované kajutě (vnitřní nebo s balkonem), přístavní a jiné poplatky, plnou penzi formou bufetů (samoobslužná restaurace otevřená 20 hodin denně), navíc zahrnující vodu, čaj, kávu z automatů v samoobslužné restauraci, volné využití veřejných prostor a vybavení lodi k odpočinku a sportu (bazény, vířivky, lehátka a osušky, fitness), animační programy pro děti i dospělé, večerní show, živou hudbu k poslechu i tanci, diskotéku, dětské kluby a dětské menu v restauracích, pojištění lodní společnosti proti úpadku. 

   
jedna z mnohých restaurací      loď MSC PREZIOSA                   Suite na lodi (za příplatek)        relaxační zóna

   
další z restaurací                           denně grátis revuální představení                       kino 4D
3. den: Den na moři. Odpočinek u bazénu na lodi, kulturní a sportovní program pořádaný lodní společností. Návštěva divadla - večerní show.

   
welness centrum na lodi            herní simulátory                            jeden z mnohých barů            vířivky
4. den: ORKNEJE - Kirkwall (08.00 - 16.00 hod.). Zde najatým autobusem poznávání hlavního ostrova. UNESCO památky: Skara BraeRing of Brodgar - unikátně dochovaná neolitická vesnice a kamenný kruh z doby bronzové a megalitická památka Standing Stones of StennesKirkwall - hlavní město Orknejí s velkou vikingskou katedrálou. Odpoledne návrat na loď, pozdní oběd, večeře, návštěva divadla - večerní show.

  
Ring of Brodgar                                                                          Orkneje
 


5. denDen na moři. Odpočinek u bazénu na lodi, kulturní a sportovní program pořádaný lodní společností. Návštěva divadla - večerní show.6. den: ISLAND - Reykjavik (08.00 - 21.00 hod.). Během společného výletu uvidíme v centru města kostel HallgrímskirkjaradniciVilu Höfdi, kde se za studené války setkali Gorbačov s Reganem a dále se budeme věnovat přírodě za hlavním městem - UNESCEM chráněná sněmovní pláň Thingvellir - návštěva místa, kde se potkávají 2 kontinentální desky a kde se konala islandská parlamentní zasedání. Dále gejzír Geysir, mohutný dvojstupňový vodopád Gullfoss. Přes městečko Hjeragerdi návrat zpět do přístavu na loď.

  
Perlan                                                         kostel Hallgrímskirkja            Thingvellir
  
Geysir                                                            mohutný dvojstupňový vodopád Gullfoss7. den: ISLAND - Isafjordur (09.00 - 21.00 hod.). Perlou dnešního autobusového výletu na pevnině bude vodopád Dynjandi (v islandštině "hřmící" nebo "řvoucí"), což přesně vystihuje hlučnost a majestátnost vodopádu. Dále případně uvidíme Osvor Maritime MuseumFlateyri villageValagil Waterfall.
 
  
Dynjandi                                                  Flateyri                                                 Valagil Waterfall8. den: ISLAND - Akureyri (09.00 - 17.00 hod.). Tento den se na výletě podíváme do geotermálně aktivní oblasti ostrova, do oblasti jezera Mývatn. Naší první zastávkou budou pseudokrátery u vesničky Skútustadhir. Druhým zastavením bude území „temných hradů“, v islandštině Dimmuborgir, které je protkáno neobvykle tvarovanými lávovými formacemi. Na pozadí Dimmuborgiru budeme fotit kráter Hverfell. Shlédneme centrum oblasti, vesničku Reykjahlíd, zavítáme do míst, kde bublají bahna a vzduchem čpí síra, na planinu Námafjall. Na zpáteční cestě zastávka u vodopádu Godafoss.
  
 Akureyri                                               jezero Mývatn                                    Dimmuborgir
  
 Godafoss                                                                                                     kráter Hverfell9.den: Den na moři. Odpočinek u bazénu na lodi, kulturní a sportovní program pořádaný lodní společností. Návštěva divadla - večerní show.10.den: SHETLANDY Lerwick (08.00 - 18.00 hod.). Zastávky v nejzajímavějších místech hlavního ostrova Shetland - procházka centrem hlavního města Lerwick, setkání se shetlandskými poníky, Scalloway Museum, výběžek Sumburgh Head s množstvím ptáků v okolí, Jarlshof (archeologické naleziště obydlené nepřetržitě od neolitických dob až do 17. století) atd.
  
 Jarlshof                                             Shetlandy                                           Sumburgh Head Lighthouse11. den: Den na moři. Odpočinek u bazénu na lodi, kulturní a sportovní program pořádaný lodní společností. Návštěva divadla - večerní show.12. den: Vylodění v Hamburku. Přejezd naším busem zpět do Prahy s příjezdem v podvečer.

 
 
 
CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:
- doprava zájezdovým autobusem z Prahy do Hamburku a zpět

- 1x hotel*** Ibis Hamburg s vlastním sociálním zařízením (2-lůžkový pokoj)

- 1x snídaně v hotelu

- 10x ubytování na lodi MSC PREZIOSA ve 2-lůžkových kajutách (bez okna nebo kajutách s balkónem / dle výběru) s plnou penzí (nápoje = voda, káva a čaj zdarma v bufetové restauraci)

- služby průvodce po celou dobu zájezdu (tedy od Prahy zase zpět do Prahy)

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

  

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- cestovní pojištění

- povinné spropitné na lodi: 12 €/os./noc

- vstupy a spropitné místnímu řidiči

- fakultativní výlety s naším průvodcem: cca 400 EUR/os.


 

SLEVY A PŘÍPLATKY:
- sleva FIRST MINUTE (akce platí do 31.12.2023) = -1.000,- Kč/os.
- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S5, zóna 1 = 71,- Kč/den
  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)
 
 
 
Organizátor zájezdu: CK SIMON-TOURIST s.r.o.

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů a poukázek:
BenefitPlus, Edenred a Pluxee (Sodexo).
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou slevou (First Minute, Last Minute).

Termíny:

28. 08. – 08. 09. 2024 12 dní Plná penze Autobus vyprodáno od 48 480 Kč Objednat