Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Provence - pokyny k odjezdu

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

2012 – Francie - Kouzlo starobylé Provence  - pokyny na cestu

Termín zájezdu:   So  01.09.  -  So  08.09.2012

Odjezd: Sraz všech účastníků 15 minut před odjezdem !!!   

 

 Praha

 ul. Na Florenci, naproti domu č. 21

 13:00 hod.

 

Po příchodu k busu se prosím hlaste u průvodce, který vám sdělí čísla sedaček.

Příjezd:   do Prahy směrem od Plzně v odpoledních hodinách

Doprava - Doprava je zajištěna klimatizovaným autobusem s lůžkovou úpravou. Proto Vám doporučujeme si sebou vzít polštářek a spacák (nebo deku). Autobusy jsou vybaveny DVD, WC. Během cesty si můžete zakoupit jak teplé (kávu, čaj, horkou čokoládu), tak i studené nápoje (limonády, pivo, voda) za Kč. Během cesty jsou uskutečňovány vždy po cca 3 hodinách zdravotní přestávky. Večer a ráno je vždy jedna delší pauza pro rozložení a složení lůžek. Dodržujte, prosím, maximálně 1 – 2 zavazadla na osobu (s ohledem na kapacitu zavazadlového prostoru). Každé zavazadlo doporučujeme označit jmenovkou, neboť dochází často k jejich záměně. Z dopravy jsou vyloučena veškerá zavazadla, která by mohla poškodit ostatní zavazadla (např. krosny, atd.). Dovnitř do busu doporučujeme příruční tašku s hygienickými proprietami a popř. teplákovou soupravou na noc. Dále bychom Vás chtěli upozornit, abyste neukládali žádné cennosti (kameru, fotoaparát, cestovní doklady, peníze) do zavazadel, která budou uložena v zavazadlovém prostoru autobusu.

Ubytování - 5x v hotelu Premiere Classe** (sprchy a WC na pokoji) v 1- až 3-lůžkových pokojích - podle Vaší objednávky.

Stravování – V ceně zájezdu je 5x snídaně. Ostatní jídlo si vezměte s sebou nebo koupíte na místě.

Cestovní doklady - Občan ČR může do zemí EU, Švýcarska a Norska cestovat na základě platného občanského průkazu se strojově čitelnými údaji nebo cestovního pasu. Toto platí i pro děti do 15 let věku. Proto před cestou zkontrolujte, zda máte tyto doklady platné a při nástupu do autobusu při sobě.

Peníze – vstupy =  cca 80,- €/os., Na cestu mějte několik drobných € na toalety.

ORIENTAČNÍ CENY cca (€/os.): orientační kurz: 1,- € = cca 25,- Kč; káva od 2,-; bageta obyčejná od 1,-; obložená bageta od 3,-; sýry typu camembert od 2,-; pohlednice 0,50-1,-; známka do ČR 1,-. Restaurace: večeře 15,- (menu bez nápojů); sklenka vína od 2,50; víno stolní 1 l: 7,50; pivo 3,50; káva 2,-; džus 3,-.

Léky - vezměte si ty, které běžně užíváte, ale i ty, které berete jen občas, nevíte, co Vás může v cizině postihnout.

Oblečení - do autobusu na noc teplákovou soupravu nebo pohodlný volný oděv, na ven pohodlnou obuv a turistické oblečení. Doporučujeme přibalit: pláštěnku/deštník, krém na opalování, plavky, pokrývku hlavy.

Pojištění - za příplatek 208,- Kč/os., Vás pojišťujeme komplexním pojištěním u poj. UNIQA, zahrnující pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storna zájezdu. Pojišťovací kartičky přikládáme.

Ty osoby, které si výslovně nepřály od nás pojištění – nepojišťujeme, jsou však povinny mít individuelně sjednané pojištění léčebných výloh v zahraničí.

- Co ještě s sebou ? - DOBROU NÁLADU, STAROSTI NECHTE DOMA !!

Šťastnou cestu a veselý návrat Vám přeje

Kolektiv CK Simon–Tourist

V případě nutnosti můžete volat v den odjezdu: 602 106 221 Ing. Čížková.


        Osmidenní zájezd do jižní oblasti Francie - Provence - zahrnující prohlídku zámků,  hradů a rytířských sídel, dále přírodních krás - především vysokých hor s hlubokými kaňony, dále malebných starobylých vesniček položených uprostřed hor, stejně jako prohlídku výstavných měst bohatých na antické památky z doby Římanů. Během zájezdu se navíc můžete několikrát vykoupat v blízkém Středozemním moři v křišťálově čisté vodě.

 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách.

2. den: PONT DU GARD - prohlídka největšího a nejzachovalejšího římského akvaduktu v Evropě, AVIGNON - 9hodinová prohlídka bývalého papežského města - Papežského paláce, radnice s orlojem, mincovny ze 13. stol., arcibiskupského paláce, slavného mostu St. Bénezenet. Večer ubytování v hotelu.

3. den: Celodenní výlet do oblasti vyhlídkové silnice divokého kaňonu řeky ARDÉCHE - nádherné vyhlídky, možná návštěva překrásné jeskyně sv. Marcela. ORANGE - prohlídka římského divadla. Odpoledne přejezd do oblasti hor MONT VANTOUX. Nocleh ve stejném hotelu.

4. den: ARLES - prohlídka antického divadla, římského amfiteátru, zbytku paláce (lázní) císaře Konstantina, kostela St. Trophime, atd. Krátký přejezd do přírodního parku CAMARQUE, ve kterém se ve volné přírodě můžete setkat s bílými koňmi, a především s plameňáky. Dále krátký přejezd do pobřežního městečka SAINTES MARIES DE LA MER. Odpoledne koupání v moři. V podvečer návštěva AIGUES MORTES - opevněného historického města. Nocleh ve stejném hotelu.

5. den: NIMES - prohlídka města s nejzachovalejším antickým amfiteátrem světa, římským chrámem, prohlídka zahrad Jardin de la Fontaine, římských městských hradeb s bránou Porte d´Auguste. Odpoledne krátký přejezd k pevnosti TARASCON a do malebné LES BAUX DE PROVENCE. Nocleh ve stejném hotelu.

6. den: Celodenní výlet do oblasti pohoří Montagne de Luberon. Prohlídka romantického kamenného městečka BONNIEUX a lomu s okrovými písky a bizardními útvary ROUSSILLON, dále prohlídka exteriéru fotogenického kláštera SÉNANQUE stojícího na levandulovém poli. V podvečer prohlídka města AIX EN PROVENCE - historického hlavního města celé oblasti Provence. Ve městě se nacházejí široké třídy, výstavné paláce, slavná universita, katedrála, a také ateliér Paula Cézanna - zdejšího rodáka. Nocleh ve stejném hotelu.

7. den: Prohlídka centra MARSEILLES, výlet lodí na ostrov hraběte Monte Crista - ostrov If - se známou pevností a na Frioulské ostrovy - s možností koupání. Prohlídka ostrova, koupání v moři, večer odjezd zpět do ČR.

8. den: Příjezd v odpoledních hodinách.