Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

ŘECKO – RHODOS

ŘECKO – RHODOS ****

Termín: pá 20. září 2024 – pá 27. září 2024 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: plná penze

od 26 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Řecko - RHODOS
To nejlepší z historie, koupání i kuchyně ostrova

 

Pobytově-poznávací zájezd za nejkrásnějšími místy řeckého ostrova Rhodos. Během zájezdu poznáte nádherné pláže na Rhodosu, seznámíte se s historií ostrova, ale především si odpočinete a vykoupete se na fantastických plážích Rhodosu, díky kterým je tento ostrov vyhledávaný. Navíc denně ochutnáte dobroty místní i světové kuchyně v restauraci v 3,5 **** hotelu se službami all-inclusive. Zájezdu se jako průvodci zúčastní manželé Čížkovi (od Prahy zase až zpět do Prahy).

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

Pá 20.09. - Pá 27.09.2024        26.990,- Kč      = VYPRODÁNO 

 

Poznámka k termínu:
Teploty vzduchu už by neměly přesahovat více než 32oC a teplota vody by měla být kolem 26 - 27 oC.
Září a říjen panuje na Rhodosu stálé velmi teplé počasí s minimem srážek.
Teploty přes den bývají 30 - 32 oC a teploty v noci 23 - 25 oC.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy na Rhodos v brzkých ranních hodinách. Přejezd do turistického komplexu Kolymbia Sun 3,5**** ve městečku  Kolymbia. Procházka po místě pobytu – Kolymbii.
Pohodové letovisko Kolymbia nabízí dvě pláže lemované elegantními hotely s bazény a wellness. V Umělecké vesnici současného umění se vystavuje keramika a sochy, expozice v Muzeu folkloru a přírody ostrova Rhodos pak představují tradiční vzorované koberce a místní divokou přírodu. Z místního přístavu vyjíždějí výletní lodě, zatímco obchody se suvenýry prodávající ikony a keramiku se nacházejí mezi bary a tavernami na ulici Eucalyptus.
Ubytování, koupání, odpočinek. Oběd a večeře v hotelu se službami all-inclusive. Nocleh.

  


2. den: Odpoledne výlet do hlavního města ostrova Rhodos, stejnojmenného Rhodosu. Prohlídku začneme ve slavném přístavu Mandraki, kde stával světoznámý RHODSKÝ KOLOS – jeden ze sedmi divů světa. Na starověké akropoli vrcholku Monte Smith objevíme stadion, gymnasion a odeion olympského atleta Diagorase. Během komentované procházky uvidíte nádhernou Sulejmanovu růžovou mešituSokratovu ulici, Palác Velmistrů, Rytířskou ulici, Johannitský špitál a Hippokratovo náměstí.
Staré město Rhodos je románem tisíce příběhů, kde se vyplatí si poslechnout náš profesionální doprovod! Pozdní večeře v hotelu.

  
Pohled na městečko Kolymbia z výšky   Kostelíček v přístavišti                   Pohled na pláže

  


3. den: Po brzké snídani odjezd do malebného městečka LINDOS ( v seznamu UNESCO). Půldenní výlet autobusem do města Lindos, které je považováno za perlu Rhodosu a zároveň jedno ze tří zachovalých starověkých měst ostrova. Navštívíte malebné rybářské městečko s typickými bílými domky, nad kterými se vypíná známá Akropole Lindos s chrámem Athény Lindské, kde můžete obdivovat zbytky chrámu, který byl zasvěcen bohyni Athéně, dál se můžete kochat nejkrásnějším výhledem na ostrově. V současnosti je dominantou 122 m vysoké skály Johanitská pevnost ze 14. století a byzantský kostel. Poté, co sejdete zpět do městečka s velkým počtem stánků  a krámků se suvenýry, zažijete atmosféru původní rybářské osady s nízkými, na bílo natřenými domky a úzkými, dlážděnými cestami, které Vás dovedou až ke zbytkům Antického amfiteátru. Za svůj výstup na akropoli se pak můžete odměnit vykoupáním na nádherné písčité pláži Lindos nebo menší a klidnější pláži Pallas.

Návrat do hotel na pozdní oběd. Koupání a odpočinek na pláži, nebo u hotelového bazénu.

  


4. den: Po brzké snídani odjezd na východní pobřeží, k nalezišti antických památek Kamiros. Na vrcholu kopce se nachází Chrám bohyně Athény (9. st.př. Kr.), antická cisterna (zásobárna vody), v dolní části pak Apollónův chrám a také antická agora a zbytky tehdejších obydlí s dochovaným kanalizačním systémem. Během cesty zpět zastávka u kláštera Filerimos a také na vyhlídce s 18 m vysokým betonovým křížem a báječným výhledem na západní část ostrova.

Návrat do hotelu na oběd. Odpoledne koupání, šnorchlování a odpočinek na pláži.

  


5. den: Individuální program, koupání, odpočinek.

 

6. den: Koupání, odpočinek v místě pobytu. Možnost fakultativního lodního výletu po 4 nejkrásnějších plážích Rhodosu plný koupání, šnorchlování a oddechu. Postupně objevíme pláže Antonyho Quinna, Ladikó, nasleduje Traganou a Afantou Beach a přejezd zpět do hotelu.

  


7. den: Individuální program, koupání, odpočinek, případně možnost brzy ráno vyrazit pěšky ke klášteru Tsambika Kyra do výšky 326 m.n.m., odkud je nezapomenutelný výhled na pláže v Kolymbii i pláž Tsambika.

  


8. den: Brzy ráno transfer na letiště Rhodes Diagoras, přelet do Prahy.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:
- letenku Praha - Rhodes Diagoras - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 7x ubytování v hotelu Kolymbia Sun 3,5**** se službami all inclusive (2-lůžk.pokoje)

- dopravu místním pronajatým autobusem podle programu s místním licencovaným slovenským průvodcem

- služby našeho průvodce (manželé Čížkovi)

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- cestovní pojištění

- vstupy cca 25,- € + cca 30,- € za lodní fakultativní výlet

- případný poplatek za lehátka na pláži 12 - 14 €/2 lehátka + slunečník ve dny, kdy nejsme na výletě

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva LAST MINUTE  (akce platí při objednání zájezdu do 31.03.2024) = -500,- Kč/os.

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S = 42,- Kč/den
  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)

 

 

 

UBYTOVÁNÍ:

Hotel Kolymbia Sun 3,5*** - velmi příjemný menší rodinný hotel nabízející řeckou a mezinárodní kuchyni. Vybaven venkovním bazénem (nápoje v ceně) s lehátky, dětským brouzdalištěm, sluneční terasou s barem (10.00 - 22.00 hod.) a 2 lůžkovými pokoji s balkonem, soc.zařízením, trezorem a bezplatným Wi-Fi a TV. Hotel se nachází nedaleko od centra příjemného prázdninového městečka Kolymbia a cca 250m od oblázkové pláže a cca 300m od písečné pláže. Třetí oblázková pláž je vzdálena cca 500m.

Do samoobslužné restaurace si můžete zajít na snídani, oběd i večeři, nápoje v ceně. U bazénu jak pak odpoledne k dispozici svačina ve formě gyrosu. Pravidelně se zde pořádají tématické večery. 

Hotel je situován pár kroků od hlavní ulice letoviska Kolymbia lemované stromy, která je plná obchodů, barů a taveren.

Na plážích je možné za místní poplatek 12 - 14 €/den pronajmout 2 lehátka a slunečník.

  


 

 

PŘEDPOKLÁDANÉ ĆASY LETY:

20.09.2024, Praha 04:45 h – Rhodos 08:35 h  (QS1146)

27.09.2024, Rhodos 09:20 h – Praha 11:20 h  (QS1145)

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Řecko - Rhodos

 

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů a poukázek:
BenefitPlus, Edenred a Pluxee (Sodexo).
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou slevou (First Minute, Last Minute).

Termíny:

20. 09. – 27. 09. 2024 8 dní Plná penze Letecká vyprodáno od 26 990 Kč Objednat