Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

KEŇA, TANZANIE, ZANZIBAR

KEŇA, TANZANIE, ZANZIBAR

Termín: ne 16. června 2024 – ne 30. června 2024 (15 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha

Stravování: polopenze

od 90 980 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Keňa, Tanzánie, Zanzibar

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD po největších krásách národních parků Keni a Tanzánie, doplněný o pobyt s výlety na Zanzibaru. Zájezd se koná v době, kdy v Keni a Tanzánii jsou měsíce bez dešťů a s maximálními teplotami do 25o C. Navštívíme jak nejkrásnější park Amboseli v Keni s vyhlídkou na horu Kilimandžáro, tak proslulé národní parky Serengeti a Ngorongoro v Tanzánii.

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:  

Ne 16.06.  -  Ne 30.06.2024      90.980,- Kč/os.     = VYPRODANÝ   

 

Poznámka:
Pro účast na zájezdu je nutné očkování proti žluté zimnici - více info zde:
https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/tanzanie/cestovani/documents.html

https://ockovacicentrum.cz/cz/zluta-zimnice

 

 


PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: PRAHA - NAIROBI, TRANSFER DO HOTELU

Ráno v 8.50 hod. odlet z Prahy (KLM) s přestupem v Amsterdamu do Nairobi. Ve 12.30 hod. odlet z Amsterdamu (let ccca 8 hod.), oběd a večeře na palubě letadla. Přílet ve 21.55 hod. místního času (tj. v 21 hod. našeho času). Transfer do hotelu. Ubytování v hotelu nedaleko od letiště, nocleh.

 

2. den: HOTEL NAIROBI - PŘEJEZD 200 KM DO NÁRODNÍHO PARKU AMBOSELI - PODVEČERNÍ PROJÍŽĎKA ZA ZVÍŘATY

Snídaně v hotelu. Přejezd cca 200 km (cca 4 hod.) do národního parku Amboseli, který se nachází pod horou Kilimandžáro. Oběd v národním parku. Ubytování Nyati Tented Camp. Podvečerní projížďka za zvířaty, která žijí ve smečkách. Možná bude příležitost spatřit "velkou pětku" a řadu dalších zvířat se zasněženou horou Kilimandžáro v pozadí. Návštěva masajské vesnice, možnost nahlédnout do jejich způsobu života. Večeře a přenocování se uskuteční v táboře.

  

Národní park Amboseli pod Kilimandžárem


3. den: AMBOSELI CELÝ DEN

Brzy ráno snídaně + obědový balíček na celodenní projížďku v nádherném Amboseli. Tento park je nejnavštěvovanějším parkem na keňských safari a jedním z nejstarších keňských parků. V parku můžete narazit na velké množství slonů afrických, dále na lvy, buvoly, leopardy, žirafy, pakoně, gazely, topi, hyeny a další. Večer návrat zpět do stejného kempu, večeře a nocleh.
 
V Amboseli bychom mohli narazit na četná stáda slonů
 
 
4. den: AMBOSELI - HRANICE NAMANGA - ARUSHA (TANZÁNIE)  - OKOLÍ MĚSTA ARUSHA
Brzká ranní snídaně a odjezd na ranní projížďku v 06:30 hod. do bažinatého parku, kde si můžete vychutnat celou řadu býložravců, jako jsou hroši, velcí sloni a jejich mláďata a řada dalších volně žijících zvířat. Poté návrat do kempu na pozdní druhou snídani. Opuštění kempu a následný přejezd na hranice Namangy, kde kyvadlovým autobusem přejedete do Arushy (cca 160 km = cca 3 hod. + hranice). Po příjezdu do Arushy setkání s našimi řidiči pro oblast Tanzánie, kteří vás převezou do hotelu Charity Hotel Arusha. Oběd a večeře tento den v restauraci ve městě Arusha.

 

5. den:  Snídaně v hotelu v Arushe, setkání s místním průvodcem, instruktáž o celé cestě. Odjezd z Arushy, cca 6 hodin jízdy do Národního parku Serengeti s obědem na cestě. Přejezd do kempu, který se nachází v centrální části Serengeti. Tříhodinová projížďka, poté večeře v kempu Seronera a následně přenocování ve stejném kempu. Ubytování v Heritage Lodge Serengeti

  

V Serengeti (Tanzánie) se natáčela Lvice Elsa a je asi nejproslulejší ze všech afrických parků.

 

6. den: SERENGETI NATIONAL PARK – NGORONGORO CRATER

Brzy ráno snídaně v táboře a poté odjezd s piknikovým obědem na nejméně 6 hodinovou projížďku po Národním parku Serengeti. Zde budete sledovat pakoně, zebry, žirafy, lvy, lvice, černé nosorožce, gepardy, leopardy, hyeny, křováky, kudu, divoké psy, kongony, impaly, gazely grantovy, černé žako, mangusty, paviány olivové, opice vervety a další zvířata, která se zde vyskytují. V poledne odjezd z parku s případnou zastávkou v Olduvajské rokli za příplatek 35 USD na osobu. K večeru příjezd do oblasti kráteru, kde vás čeká večeře a nocleh v Rhino Lodge.

 

V Serengeti a sousedním kráteru Ngorongoro je největší soustředění zvířat na Zemi.

 

7. den: NGORONGORO CRATER – ARUSHA

Snídaně v táboře, poté odjezd na projížďku v kráteru Ngorongoro, kde budete mít možnost sestoupit s projížďkou s výhledem na lvy obecné, slony africké, nosorožce černé, pakoně modré, leopardy, gepardy, hyeny, Grantovy zebry, africké buvoly a hrochy na okraji kráteru. Oběd formou pikniku. Po šesti hodinách odjezd do Arushy, ubytování ve stejném hotelu. Večeře v restauraci v Arushe.

  

Ngorongoro

 

8. den: ARUSHA - ZANZIBAR

Brzy ráno po snídani krátký přejezd na letiště v Arushe a přelet na Zanzibar. Transfer do hotelu. Ubytování v hotelu, odpočinek a koupání u moře.

  

 

9. den: ZANZIBAR - SAFARI BLUE

Koupání a odpočinek u moře. Případně fakultativně SAFARI BLUE - Menai Bay, Mangroves a Khwale Island.

Plavba na tradiční dřevěné lodi dhow Vás provede po okolí ostrova s možností šnorchlování.  Pokud budete mít štěstí, můžete během plavby k první šnorchlovací zastávce spatřit delfíny hrající si v mělkém mořském parku v zátoce Menai. Druhou lokalitou pro šnorchlování je oblast tzv. sandbank, tedy písečné mělčiny. Útesy obklopující písečný břeh nabízí zcela odlišný podvodní svět a pohodlné šnorchlování. Následovat bude krátká plavba k Vaší konečné zastávce, krásný ostrov Kwale. Na tomto odlehlém neobydleném ostrově si užijete vynikající oběd plný čerstvého ovoce, zeleniny a grilovaných ryb. V závislosti na přílivu a odlivu se můžete cestou zpět zastavit na velmi zvláštním místě, kdy Vás naše lodě vezmou do světa plného mangrovů. Na okraji ostrova si zaplavete v zelené laguně z přírodních korálových útesů, kterou obklopují mangrovy. Plavání v této laguně je díky staleté historii a příjemné teplotě vody opravdovým zážitkem.

 

10. den: ZANZIBAR - STONE TOWN - PRISON ISLAND

Fakultativní výlet STONE TOWN - návštěva nejzajímavějšího zanzibarského - tzv. Kamenného města. Navštívíme katedrálu anglikánské církve, dále památník otroků, Palác sultánů, Dům Tip Tip, arabskou pevnost a park Forodhani, salon s henou,  místní trh s ovocem, zeleninu a tradičním zanzibarským kořením. Odpoledne pak navštívíme Prison Island (Ostrov věznů), kdysi vězení, postavené v roce 1893. Dnes jsou zde obří želvy, které byly původně importovány ze Seychel a následně vykázány z města Stone Town na ostrov.  30 minutová plavba lodí s výhledem na panorama města Stone Town. Po příjezdu na ostrov Vás průvodce seznámí s historií ostrova a představí obří želvy. Odpoledne návštěva farmy Spice Farm ZITO, kde si ukážeme, jak se pěstuje skořice, různé druhy pepře nebo třeba i  vanilka. Mimo jiné zde ochutnáte koření od skořice, přes citrónovou trávu, hřebíček, muškátový oříšek, vanilku nebo kardamom. Ukázka svahilského způsobu vaření a ochutnávku domácího sezónního ovoce. Možnost nákupu koření, mýdel a krémů, které jsou zde ručně vyráběné.

 

11. den: ZANZIBAR - MNEMBA ISLAND

Koupání a odpočinek u moře, případně fakultativně Mnemba Island Snorchelling - půldenní šnorchlování na Mnemba Island. 

 

12. den: ZANZIBAR - JOZANI FOREST

Fakultativní výlet Jozani Forest. Prohlídka pralesa se spoustou různých druhů živočichů, které zde můžete zahlédnout. Např. opice Guerézy zanzibarské. Poté krátká zastávka u zanzibarských mangrovníků.

 

13. den: ZANZIBAR - KENDWA BEACH

Koupání a odpočinek u moře. Pěší výlet cca 5 km jedna cesta podél pobřeží na Kendwa beach (případně jedna nebo obě cesty taxíkem).

 

14. den: ZANZIBAR - PŘELET ZANZIBAR - DAR ES SALAAM - PAŘÍŽ

Koupání a odpočinek u moře. V podvečer transfer na letiště. Odlet ve 21.40 hod. (Air France) s mezipřistáním v Dar es Salaam (22.15 - 23.45 hod.) do Paříže.

 

15. den: PAŘÍŽ - PRAHA

Přílet do Paříže v 08.05 hod., ve 12.25 hod. odlet do Prahy, plánovaný přílet v cca 14.10 hod.


 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenka Praha - Amsterdam - Nairobi (KLM)

- letenka Arusha - Zanzibar

- letenka Zanzibar (s mezipřistáním Dar es Salaam/Tanzánie) - Paříž  - Praha (Air France)

- všechny letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo / 23 kg/os.

- dopravu po Keni "terénním busem" (upravená nástavba na terénní TIR ) + dopravu po Tanzánii velkými jeepy 

- 6x ubytování v turistických hotelech, stanových chatkách v lodgiích a campech během safari s plnou penzí (viz popis v programu) - kromě Arushi - kde jsou v htl pouze snídaně. 1 litr vody/os. během safari

- 1x ubytování v Nairobi v hotelu 3,5*** se snídaní

- 6x ubytování v hotelu**** se snídaněmi na Zanzibaru

- safari terénním busem po Keni a jeepy po Tanzánii

- vstupy do národních parků Amboseli, Seregeti a Ngorongoro

- služby českého průvodce, místního průvodce

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- cestovní pojištění

- turistické vízum Keňa, Tanzánie

- fakultativní výlety (bude upřesněno)

- spropitné řidiči a místnímu průvodci (bude upřesněno)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE  (akce platí do 31.12.2023) = -1.000,- Kč/os.

- zajištění víz do Keni a Tanzánie (zajišťuje CK) = 2.500,- Kč/os.

komplexní cestovní pojištění, tarif K5S7, zóna 2 = 129,- Kč/den

  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)


 

UBYTOVÁNÍ BĚHEM ZÁJEZDU:

  
Skromné ubytování v chatkách stanového typu v Amboseli.
 
  
V Serengeti a Ngorongoro ubytování v tzv. lodgiích - které jsou o něco pohodlnější.
 
 
V Nairobi hotel poblíž letiště.
 
 
V Arushe ubytování v běžném turistickém hotelu.

 

Ubytování Zanzibar:

  

  


 

DOPRAVA BĚHEM ZÁJEZDU:

 

Po Keni budeme jezdit pohromadě v autobusové nástavbě nad terénním automobilem. Mezi sedadly je možný přístup k vyklápěcím oknům, odkud je skvělý výhled.

Po Tanzánii budeme jezdit ve velkých jeepech pro cca 7 osob.

 

 

PŘEDPOKLÁDANÉ ČASY LETŮ:

16/06/24 KL 1352 Praha - Amsterdam 08:50 10:25

16/06/24 KL 565 Amsterdam - Nairobi 12.30 - 21.55

29/06/24 AF 876 Zanzibar - Dar es Salaam - Paříž 21.40 - 22.15  a 23.45 - 8.05 + 1

30/06/24 AF 1182 Paříž - Praha 12.25 - 14.10


 

ORGANIZÁTOR ZÁJEZDU: CK SIMON-TOURIST s.r.o.

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů a poukázek:
BenefitPlus, Edenred a Pluxee (Sodexo).
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou slevou (First Minute, Last Minute).

Termíny:

16. 06. – 30. 06. 2024 15 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 90 980 Kč Objednat