Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

SRÍ LANKA s pobytem u moře 2025

first-minute-trip.png SRÍ LANKA s pobytem u moře 2025 ***

Termín: pá 17. ledna 2025 – pá 31. ledna 2025 (15 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: polopenze

first-minute-trip.png od 55 500 Kč

57 500 Kč

SRÍ LANKA s pobytem u moře 2025

 

Pinnawala - Dambulla - Anuradhapura - Polonnaruwa - NP Minneriya - Peradeniya - Kandy - Nuwara Eliya - Koggala - Colombo. Průvodce: Eva Mahrová

 

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

Pá  17.01.2025  -  Pá  31.01.2024      57.500,- Kč      First Minute  55.500,- Kč/os.


Pozn.: hledáme ženu, sdílení 2lůžkového pokoje - info v CK

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: V cca 15.30 hod. odlet z Prahy přes Dubaj na Srí Lanku (čekání na přestupu cca 2,5 hod.).


2. den: Přílet do Colomba. Návštěva sloního sirotčince PINNAWALA založeného původně pro mláďata, která přišla o matku, bez níž by v džungli jinak zahynula. Největším zážitkem pro návštěvníky je každodenní koupání slonů, kdy je početné stádo chobotnatců hnáno úzkou uličkou k místní řece a zpět. Odpoledne zastávka v městečku DAMBULLA - prohlídka pozoruhodného jeskynního komplexu skalních chrámů z 1. stol. př.n.l. s více než stovkou soch Buddhy a unikátními nástěnnými malbami (UNESCO). Ubytování na 3 noci.

  

  


3. den: Prohlídka další z památek zapsaných na seznamu UNESCO - pozůstatků starověkého města ANURADHAPURA, bývalého politického a náboženského centra ostrova: Sri Maha Bodni - nejstarší historicky zdokumentovaný strom na světě vypěstovaný z "řízku" stromu pod kterým dosáhl Buddha osvícení; pozůstatky 1 600 sloupů kdysi monumentálního devítipatrového paláce Brazen; chrám Jetavanarama - údajně největší cihlová stavba světa; to vše umístěné v rozlehlých zahradách s důmyslným systémem zavlažovacích kanálů a vodních nádrží. V podvečer výstup k bývalému královskému paláci, pevnosti zbudované na temeni žulové "Lví" skály SIGIRIYA vyzdobené úchvatnými freskami a vyčnívající 200 m vysoko nad okolní džunglí. Návrat na ubytování.

  

  


4. den: Návštěva archeologického areálu POLONNARUWA - druhého největšího starobylého města v zemi. Odpoledne projížďka džípy NP MINNERIYA, který je domovem divokých slonů, levhartů, jelenů, makaků a mnoha druhů ptáků. Alternativně fakultativní ajurvédská masáž, při které dochází k vyloučení toxinů z těla a komplexní regeneraci organismu. Návrat na ubytování.

  

  


5. den: Návštěva zahrad s exotickým kořením v MATALE (ukázka pěstování, zpracování a využití v ájúrvédské medicíně; možnost nákupu). Pokračování do KANDY, původního hlavního města malebně rozloženého v kopcích na břehu uměle vytvořeného jezera. Zastávka v řezbářské dílně na výrobu tradičních masek. Ubytování. Večer fakultativně možnost zhlédnutí folklórního představení. Ubytování v Kandy na 2 noci.

  


6. den:Prohlídka chrámu, ve kterém je uložen Buddhův zub - jedna z nejcennějších buddhistických relikvií. Procházka královskou botanickou zahradou PERADENIYA založenou králem Sinhalem, která patří mezi nejkrásnější v Asii. Návštěva chrámu BAHIRAWAKANDA s nádhernou vyhlídkou na Kandy a především s gigantickou sochou Buddhy, která se svou výškou 25 m řadí mezi nejvyšší na celém ostrově. Návrat na ubytování.

  


7. den: Panoramatická jízda hornatou krajinou ČAJOVÝCH PLANTÁŽÍ a mohutných vodopádů až do městečka NUWARA ELIYA vystavěného v anglickém stylu. Cestou zastávka u fotogenického vodopádu RAMBODA a návštěva továrny na zpracování vyhlášeného cejlonského čaje s možností nákupů. Ubytování v Nuwara Eliya.

 

8. den: Nezapomenutelná projížďka tuk tuky mezi okouzlujícími čajovými políčky k dech beroucímu LIPTONOVU SEDADLU. Jedná se o místo s jedinečným kruhovým výhledem pojmenované po Siru Liptonovi, který stál u zrodu stejnojmenné firmy, která jako první na světě začala nabízet sušené čajové lístky v papírových sáčcích. Tím došlo k masovému rozšíření toho tradičního horkého nápoje, který byl dříve dostupný jen těm nejbohatším. Ubytování na jednu noc v horské vesničce ELLA

 

9. den: Zastávka u kaskádových vodopádů RAVANA. Návštěva pradávného kláštera BUDURUWAGALA se sedmi sochami Buddhy z 9-10. stol. vyrytými ve skále. Odpočinek u majáku na nejjižnějším cípu Srí Lanky vypínajícím se poblíž městečka DONDRA. Ubytování v oblíbeném přímořském letovisku KOGGALA.

 


10. - 13. den: Relaxace na pláži, koupání. Možnost následujících fakultativních výletů: 1. deštný prales Sinharaja s mnoha endemickými druhy rostlin a živočichů (celodenní, cca 30 USD); 2. řeka Madu Ganga (mangrovy, naleziště měsíčních kamenů, skořicové ostrovy, želví farma; celodenní, cca 20 USD); 3. výlet lodí za pozorováním velryb a delfínů (půldenní, cca 60 USD); 4. opevněné přístavní město Galle založené v 16. stol. portugalskými osadníky, které později vystřídali Holanďané a Britové a které je krásnou ukázkou dochované koloniální architektury (půldenní, cca 20 USD); 5. kurz vaření místních specialit (půldenní, cca 40 USD včetně obědu).


14.den: Odpoledne přesun do COLOMBA. Návštěva moderní metropole Srí Lanky s výškovými budovami, ale i pozůstatky britské koloniální architektury. Transfer na letiště.

  


15.den: Odlet z Colomba v cca 3.00 hod. Přílet přes Dubaj do Prahy v cca 13.00 hod. (čekání na přestupu cca 3 hod.)

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha Dubaj - Colombo Dubaj - Praha (letecká spol. Emirates)

- letištní a bezpečnostní taxy vč. poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem na Srí Lance

- 12x ubytování v hotelu*** (2-lůžk. klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 12x polopenzi

- služby místního a českého průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 


CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- cestovní pojištění

- vízum na Srí Lanku

- vstupné, spropitného pro řidiče a místního průvodce = cca 250 USD/os. (nezahrnuje fakultativní výlety 10.-13. den)

 


SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE  (akce platí do 30.06.2024) = -2.000,- Kč/os.

- zajištění e-víza Srí Lanka = 1.400,- Kč/os.

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S7, zóna 2 = 129,- Kč/os./den

  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)

 

 

 

Organizováno ve spolupráci s:  CK MAMUT TOUR s.r.o.

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů a poukázek:
BenefitPlus, Edenred a Pluxee (Sodexo).
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou slevou (First Minute, Last Minute).

Termíny:

17. 01. – 31. 01. 2025 15 dní Polopenze Letecká first-minute-trip.png od 55 500 Kč Objednat