Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

LAOS + THAJSKO 2025

first-minute-trip.png LAOS + THAJSKO 2025 ***

Termín: so 11. ledna 2025 – po 27. ledna 2025 (17 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: snídaně

first-minute-trip.png od 58 490 Kč

59 990 Kč

LAOS + Thajsko (Koh Chang)
2025

 

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Bangkok - Luang Prabang - Kuang Si - Mekong - Pak Ou - Tad Sae - Vang Vieng - Poukham - Vientiane - Koh Chang

 

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

So 11.01.2025 - Po 27.01.2025       59.990,- Kč      First Minute 58.490,- Kč

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V cca 15.30 hod. odlet z Prahy přes Dubaj do Thajska (letecká společnost Emirates, čekání na přestupu cca 3 hod.).

 

2.den: Přílet do thajské metropole BANGKOKU v cca 13.00 hod. Ubytování. Volné odpoledne. Možnost návštěvy večerního města. Nocleh.

 

3.den: V cca 14 hod. odlet do laoského LUANG PRABANGU (UNESCO). Ubytování v centru tohoto rozkošného městečka na břehu Mekongu, nejdelší řeky jihovýchodní Asie.

 

4.den: Dopoledne výlet ke kaskádovým vodopádům KUANG SI padajícím z výšky cca 60 m do průzračných lesních jezírek (možnost koupání). Prohlídka LUANG PRABANGU, bývalého hlavního města země s úchvatnou atmosférou a jedinečnou "mozaikou" tradiční dřevěné a francouzské koloniální architektury (Wat Xieng Thong - elegantní chrám s devítistupňovou střechou sahající až k zemi, který se právem řadí mezi mistrovská díla buddhistického stavitelství 16. stol.; Královský palác z počátku 20. stol postavený ve francouzském stylu; Wat Sene Souk Haram - alias chrám 100 000 pokladů...). Návrat na ubytování.

 

5.den: Půldenní vyhlídková plavba lodí po MEKONGU ke známé jeskyni PAK OU, posvátnému místu vyzdobenému stovkami soch a sošek Buddhy. Cestou zastávka v laoské vesnici známé produkcí místní "whisky". Odpoledne výlet k fotogenickým vodopádům TAD SAE, přírodnímu skvostu s vodou přetékající přes vápencové schody do tyrkysově zbarvených tůní lákajících k osvěžení. Návrat do Luang Prabangu. Pozorování západu slunce z kopce Phu Si vypínajícího se přímo z historického centra města a vyzdobeného 24 m vysokou stúpou That Chomsi. Návštěva večerního trhu nebo posezení v některé z roztomilých hospůdek. Nocleh.

 

6.den: Přejezd scénickou horskou silnicí do rozlehlé krasové oblasti s vápencovými skalními homolemi porostlými tropickou vegetací. Ubytování v turistickém středisku VANG VIENG plném barů zavírajících až v pozdních nočních hodinách. Podvečerní idylická procházka mezi rýžovými políčky podél řeky Nam Song. Nocleh.

 

7.den: Fakultativní vyhlídkový let balonem nad místní malebnou krajinou. Návštěva působivé jeskyně POUKHAM, která je jednou z mnoha desítek zpřístupněných podzemních prostor této populární oblasti. Přesun do Vientiane, ležícího na břehu Mekongu nedaleko hranic s Thajskem. Nocleh.

 

8.den: Prohlídka VIENTIANE - hlavního města Laosu (zlatem pokrytá stúpa Pha Tat Luang - jeden ze symbolů země; chrám Wat Si Saket s více než 2 000 soch Buddhy různých velikostí; oblouk vítězství Patuxai vybudovaný na památku bojovníků padlých v průběhu 2. světové války a během bojů za nezávislost na Francii). Odpoledne odlet do BANGKOKU. Nocleh.

 

9.den: Transfer na ostrov KOH CHANG, který je největším ostrovem severovýchodní části Thajska, cca 30 km dlouhý a 14 km široký. Moře je zde příjemně teplé a průzračné. Pláže pokrývá převážně jemný písek, zatímco vnitrozemí je hornaté a pokryté tropickou vegetací. Ubytování na jedné z nejkrásnějších pláží západní části ostrova - ve středisku Klong Prao. Coconut Beach Resort s 2 bazény se nachází v upravené zahradě přímo na břehu moře (www.coconutkohchang.com). Jedná se o pokoje superior pool view nebo pokoje typu villa (další typy pokojů za příplatek – více info v CK).

 

10.-15.den: Pobyt na ostrově Koh Chang. Středisko samotné, stejně jako celé západní pobřeží nabízí nepřeberné možnosti denní i večerní zábavy a aktivit (trekking v horách, jízdu na slonech, mořský kayaking, lodní výlety po okolních ostrovech s potápěním a šnorchlováním na korálových útesech…). V letovisku naleznete řadu restaurací a obchodů včetně supermarketů a banky.

 

16.den: Odpoledne transfer na letiště v Bangkoku. Fakultativně prohlídka Bangkoku (poslední noc na Koh Changu nahradí nocleh v Bangkoku). Zažijete neopakovatelnou atmosféru pulsujícího velkoměsta plnou barev, vůní i zvuků útočících na všechny lidské smysly. Program: Wat Traimit (socha zlatého Buddhy), čínská čtvrť, královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy, oběd, výlet lodí po řece Chao Phraya, chrám Wat Pho (socha ležícího Buddhy)...

 

17.den: V cca 2 hod. v noci odlet zpět do ČR. Přílet přes Dubaj do Prahy v cca 13 hod. (čekání na přestupu cca 3 hod.).

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:
- letenku Praha - Bangkok - Praha (Emirates; úsek Dubaj - Bangkok - Dubaj bude operován Airbusem A380) včetně odbaveného zavazadla

- letenku Bangkok - Luang Prabang a Vientiane - Bangkok včetně odbaveného zavazadla

- dopravu klimatizovaným minibusem

- trajekt na Koh Chang a zpět

- 14x ubytování v hotelu 3*/4* (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 14x snídani

- průvodce

- pojištění CK proti úpadku


 

CENA ZÁJZDU NEZAHRNUJE:
- cestovní pojištění

- vstupné v Laosu: cca 45 USD

- vízum do Laosu

 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:
- sleva First Minute (akce platí při objednání do 30.06.2024):  -1.500,- Kč/os.
- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S5/zóna2 = 114,- Kč/den

  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)
- prohlídka Bangkoku (viz 16. den): 2.500,- Kč/os.
- vízum do Laosu (vyřizuje CK): 1.400,- Kč/os.
- 1 lůžkový pokoj / příplatek: 10.000,- Kč (na vyžádání)

 

 

 

UBYTOVÁNÍ:

Bangkok Palace Hotel 4*, Bangkok

Luang Prabang Pangkham Hotel 3*, Luang Prabang

Consiana Hotel  3*, Vang Vieng

Azalea Parkview Hotel 4* , Vientiane

Coconut Beach Resort 3*, Koh Chang

 

 

 

 

 

Organizátor zájezdu: CK MAMUT TOUR s.r.o.

 

Termíny:

11. 01. – 27. 01. 2025 17 dní Snídaně Letecká first-minute-trip.png od 58 490 Kč Objednat