Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

Kilkenny

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

Kilkenny - patří k nejkrásnějším středověkým městům v Irsku, jež si zachovalo zčásti středověký vzhled. Ve středověku bylo Kilkenny jakýmsi neoficiálním hlavním městem anglo-normanského Irska, jelikož tu zasedal šest let národní parlament. Naleznete zde mnoho fascinujících historických staveb, klikatých uliček, ale i moderních obchodů, uměleckých galerií a restaurací.

Jméno Kilkenny - z galského Cill Chainningh, se odvozuje od mnicha zvaného svatý Canice, který zde žil v 6. století.

Stavitelské umění Normanů je viditelné v konstrukcích, které vznikly při budování města v 11. a 12. století. Nejde jenom o velké budovy jako například Katedrálu svatého Canice, impozantní Butlerův hrad či čtyři dochovaná opatství, ale i o síť lineárních uliček. Mnohé z nich jsou stejně jako hrad postaveny z místního tmavého vápence, který zpracováním získává černý lesk a proto se Kilkenny někdy říká „mramorové město“.  

Hrad, stojící nad ohybem řeky Nore patří k památkám nejpůsobivějším. Jeho historie sahá až do 12.století, kdy město kolonizovali Normané a na místě dnešního hradu si postavili pevnost. Hrad byl postupně rozšiřován, opevněn a od roku 1391 ho pak na několik století vlastnil mocný rod Bulterů.

 

Kilkenny navštívíme během poznávacího leteckého zájezdu do Irska - viz http://www.simon-tourist.cz/zajezdy-irsko/

 
Podkategorie: