Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Seattle

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

Seattle  - je centrem a zároveň největším městem celé severozápadní oblasti USA a říká se mu Smaragdové město. Nachází se ve státě Washington, asi 185 km jižně od hranic s Kanadou. Město Seatle leží při zálivu Puget Sound a u Washingtonského jezera. Seattle je chráněn hradbou horských hřebenů. Nacházejí se zde Cascade Range s nejvyšší horou Mount Rainier (4 392 m), které poskytují městu částečnou ochranu před ledovým arktickým vzduchem a dále také pohoří Olympic Mountains (které během zájezdu navštívíme) s nejvyšší horou Mount Olymp (2 428 m) – které vytvářejí na západě štít proti tichomořským bouřím.

Městu Seattle se také říká Brána Aljašky, nebo Královské město nebo také díky továrně Boeing Město letadel.

Pochází odtud několik známých hudebních skupin - např. Nirvana, Pearl Jam nebo Mudhoney.

Město je velmi bohaté na zeleň. Dokonce v roce 2005 bylo město označeno jako nejzdravější město v USA. Mírné klima Seattlu umožňuje aktivní pohyb v přírodě prakticky po celý rok. Možnosti vyžití: stezka kolem jezera Green Lake, největší park ve městě Discovery Park v části Magnolia s rozlohou 2,2 km², Myrtle Edwards Park na nábřeží v centru, Seward Park a Washington Park s arboretem a japonskou čajovnou a zahradou na březích Lake Washington.

I blízké hory Cascade a Olympic lákají obyvatele k vycházkám a k lyžování. 
Oblasti Puget Sound a úžiny Juan de Fuca a Strait of Georgia dovolují jízdu na loďkách či plachetnicích. Vysokohorské túry lze podnikat v národním parku Mount Rainier National Park, vzdáleném asi dvě hodiny od města.

Bohužel i Seattle bývá často zasažen zemětřesením. Jinak je zde mírné oceánské klima.

Zimy zde bývají mírné a vlhké, léta relativně suchá.

Do Seattle přiletíme na mezinárodní letiště Seattle-Tacoma, které  leží jižně od Seattlu ve městě SeaTac.

 

A co zajímavého navštívit?

Space Needle – dominanta města, věž vysoká 185 m. Nádherný panoramatický pohled na město a okolní hory si užijete z vyhlídkové plošiny, občerstvení nabízí otočná restaurace, nebo možná ještě lepší výhled naleznete z prostějšího mrakodrapu – kde máte ke krásnému rozhledu navíc i fascinující pohled na samotnou věž Space Needle. 
Seattle Center – operní scéna, divadlo, koncertní sál, restaurace, dětské muzeum a vědecko-technické muzeum.
Experience Music Project – neobvyklá budova ve tvaru kytary nabízí expozici novodobých hvězd pop music v poutavé formě.  
Downtown – Pioneer Square – historické náměstí, kde se zastavil čas uprostřed 19 století.

Underground Tour – v podzemí lze absolvovat prohlídku starobylých částí původního Seattlu, které byly po ničivém požáru roku 1889 pohřbeny pod novou zástavbou.   
Kolem přístavu se můžete projít promenádními třídami Waterfront a Alaskan Way. Využít lze též jízdu historickými vozy hromadné dopravy Waterfront Trolley.
 

Seattle Aquarium u mola 59 vám umožní obdivovat žraloky, tuleně, lososy a další vodní živočichy, kinosál nabízí filmy s podmořskou tématikou.  

Výletní lodě zajišťující okružní plavby odplouvají z mola 56, od mola 52 vyplouvají trajekty.

Pike Place Market – dvoupatrové tržiště se širokým výběrem ryb, masa, ovoce a zeleniny, několik rybích restaurací a útulných hospůdek.

International District – čínská a japonská čtvrť. Je zde řada obchodů se šperky, stylové restaurace, buddhistický chrám a muzeum Wing Luke Asian Museum s expozicí asijského a tichomořského přistěhovalectví 19. století.

Do roku 2001 byl Seattle sídlem společnosti Boeing.Ústředí Boeingu je sice nyní v Chicagu, nicméně oblast Seattle je nadále sídlem závodu v Rentonu, kde se dokončovaly typy letadel 707, 720, 727, 757, dnes typ 737, a montážního závodu pro velká letadla typů 747, 767, 777 a 787 v Everettu. A právě tento montážní závod společně během zájezdu navštívíme !

V Seattlu a okolí je celá řada společností z oboru informačních technologií (Microsoft, Amazon.com., RealNetworks), McCaw Cellular, VoiceStream.