Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Yellowstone

Hledání

     

Seznam zájezdů

Pro zadané parametry nebyly nalezeny žádné zájezdy.
Zkuste buď upravit parametry nebo pokračujte prohlížením zájezdů dle destinací přes odkazy vpravo.

 

Národní park Yellowstone   mapa Yellowstone n.p. ke stažení zde )

je nejstarším národním parkem na světě. Byl vyhlášen v roce 1872. Zároveň se jedná o největší park v USA . Byl prohlášen světovou biosférickou rezervací a figuruje na seznamu světového přírodního dědictví.

Park se rozkládá na území cca 9 000 km2 a ročně jej navštíví více než tři miliony návštěvníků. Park získal název Žlutý kámen podle stejnojmenné řeky, která pramení v pohoří s charakteristickým žlutým zbarvením. 

My při své cestě budeme vjíždět do Yellowstonského národního parku od severu - kde budeme bydlet v městečku Gardiner, západní vstup je z města West Yellowstone, z jihu se lze parku dostat od města Jackson - tudy budeme z Yellowstonu vyjíždět ven - přes národní park Grand Teton.

Při návštěvě Yellowstonského národního parku musíte dbát zvýšené opatrnosti. Mnohá zvířata, přestože jsou obecně plachá, dokáží v krajním případě zaútočit na člověka. Také při cestě autem je nutno si dávat maximální pozor na cestu. Je zde normální, že divoká zvěř bez okolků přechází přes silnice. 

Co musíte navštívit ?

Především gejzír Old Faithful (Starý poctivec), jenž v pravidelných intervalech chrlí hektolitry vody do výšky více než 35 metrů.

 

V jeho okolí se objevuje největší množství geotermálních jevů. Jejich celkový počet se pohybuje okolo deseti tisíc. Velkou atrakcí jsou zemské otvory, z nichž s dýmem vyvěrají horké sopečné plyny, dále horké prameny, bahenní sopky a gejzíry. V parku se nachází 60 procent všech světových gejzírů, mezi nimi například i Steamboat, který je považován za nejvyšší gejzír na světě.

Dále navštívíme travertinové terasy Mammoth Hot Springs, což je soustava mělkých prohlubní, přes které přetéká minerální voda a dochází tak k dalšímu usazování horniny. Národní park Yellowstone je znám rovněž velkou bahenní činností, s níž jsou spojeny vývěry horkých plynů.

Dále nemůžeme vynechat procházku podél nádherných vřídel a světlemodrých jezírek

 

Při naší návštěvě Yellowstonu také navštívíme Yellowstonský velký kaňon, v němž řeka Yellowstone River valí mohutné vodopády do Yellowstonského jezera. Mezi největší patří Lower Falls, který dosahuje výšky až 94 metry.