Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 34 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

SKOTSKO + Orkneje

last-minute-trip.png SKOTSKO + Orkneje ***

Termín: st 10. července 2024 – st 17. července 2024 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: bez stravy

last-minute-trip.png od 27 990 Kč

31 590 Kč

SKOTSKO + Orkneje

 

Poznávací letecký zájezd po krásách Skotska s průvodcem Ing. Martinem Černým, určený zejména těm, kteří již ve Skotsku s námi byli. Staré hrady, zámky, ochutnávka whisky, půvabná města a městečka, muzea a galerie, vřesoviště, pastviny, útesy, ovečky, slavní skotští dudáci, okouzlující krajina.

 

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

St 10.07. - St 17.07.2024     31.590,-     Super Last Minute   27.990,- Kč/os.


Pozn.:   hledáme ženu na doplnění do 2 lůžkového pokoje! 
PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odlet z Prahy v 06.05 hod. v doprovodu našeho průvodce do Edinburghu (přílet 10.15 hod.) s přestupem v Amsterdamu (letecká spol. KLM). Cesta přes edinburské mosty. Transfer do města Thurso, až na sever Skotska, zde nocleh na 2 noci.

 


2.den: Cesta trajektem na Orkneje. Zde celodenní poznávání. UNESCO památky: Skara Brae, Ring of Brodgar - unikátně dochované město a kamenný kruh z doby bronzové a megalitická památka Standing Stones of Stennes. Kirkwall - hlavní město Orknejí s vikingskou katedrálou.

  


3.den: Cestou na jih návštěva hradu Dunrobin a jeho zahrad. Zastávka v Elginu a pokračování do Aberdeenu - "žulového města". Zde nocleh na okraji města 2 noci.

  


4.den: Balmoral - letní sídlo britské královské rodiny, nacházející se v národním parku Glencorms. Ochutnávka whisky. Návrat na ubytování.

  


5. den: Prohlídka Aberdeenu. Hrad Dunnotar - ruiny ze 13. století na skalním ostrohu a divoké mořské útesy kolem. Cesta do Dundee, zde nocleh v centru na 1 noc.

 


6. den: Prohlídka Dundee. Návštěva St. Andrews (kolébka golfu, nejstarší a nejznámější golfové hřiště světa, pozůstatky katedrály ze 12. století, nejstarší univerzita Skotska). Přejezd na ubytování do Stirlingu na 2 noci.

  

  


7. den: Přejezd do hlavního města Skotska, do EdinburghuProhlídka královské jachty Britannia v edinburské přístavní čtvrti Leith. Odpoledne volno k vlastnímu objevování města (muzea, galerie, nákupy, káva, procházky apod.), návrat na ubytování.

   


8. den: Umělecká galerie a muzeum BURRELL COLLECTION v Glasgow (nově zrenovovaná instituce se sbírkou 9.000 kusů uměleckých děl (čínské umění, islámské umění, gotické umění, tapisérie, mozaiky, francouzské umění - mj. největší sbírka Degasových děl na světě, Monet, Courbet, Daubigny ad.). Odpoledne v 17.25 hod. odlet z Edinburghu s přestupem do Prahy, přílet ve večerních hodinách (22.30 hod.).

  

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku s přestupem na trase Praha - Edinburgh -  Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo (23 kg/os.)

- dopravu místním autobusem podle programu

- zpáteční jízdenka - trajekt na Orkneje

- 7x ubytování v hotelech (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 2x snídaně

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- cestovní pojištění

- vstupy cca 110 GBP (starší 60-ti let cca 100 GBP) a spropitné pro řidiče

- stravu (kromě 2 snídaní)

 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva (dle aktuální nabídky)

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S, zóna 1 = 42,- Kč/den

  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)

- 1-lůžkový pokoj = není k dispozici

 

 


Předpokládané časy letů:

10.07.2024  06.05 - 07.35 hod. // Praha – Amsterdam

10.07.2024  09.45 - 10.15 hod. // Amsterdam - Edinburgh

 

17.07.2024  17.25 - 19.55 hod. // Edinburgh – Amsterdam

17.07.2024  21.05 - 22.30 hod. // Amsterdam – Praha

 

 

Ubytování a stravování:

Během zájezdu je ubytování na čtyřech místech. 7 nocí v hotelech ve 2-lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Na pokoji jsou k dispozici ručníky, osušky, tekuté mýdlo, někde rychlovarná konvice. Ledničky na pokojích nejsou. K bezdrátové síti WIFI na pokoji je možnost připojit se zdarma. Všechny hotely jsou striktně nekuřácké, kouření je povoleno pouze před hotelem.

Stravování kromě 2 snídaní není v ceně zájezdu. Jídlo vezměte s sebou nebo koupíte na místě. Ve Skotsku si můžete denně cokoliv koupit (obchody, fast foody, restaurace). Snídaně a večeře si můžete dopřát v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu. Snídaně je možné zajistit na místě v ceně kolem 10 GBP. Na večeře lze docházet do restaurací, které se nachází přímo v hotelech či u všech hotelů - hlavní jídlo 10-18,- GBP, pinta piva cca 4,- GBP. V hotelech není možnost vaření. Průvodce Vás bude pravidelně informovat o stravovacích a nákupních možnostech během dalšího dne programu.

 

 

POZNÁMKA:

Skupina o velikosti 30 klientů.

Pořadí jednotlivých dní programu může být změněno.

Snídaně a večeře si můžete dopřát v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu.

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů a poukázek:
BenefitPlus, Edenred a Pluxee (Sodexo).
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou slevou (First Minute, Last Minute).

Termíny:

10. 07. – 17. 07. 2024 8 dní Bez stravy Letecká last-minute-trip.png od 27 990 Kč Objednat